Energie vaší stravy

Předkládám Vám nyní výsledek svého experimentu, který absolutně změnil můj život. Už dřív jsem tušila a pevně věřím, že to, jak myslíme a co děláme, ovlivňuje naše životy. Člověk, který myslí pozitivně a i na základě toho jedná, dostává od svého okolí pozitivní zpětnou vazbu. Tedy pokud věříme, že svět je dobré místo, vstáváme každý den s radostí a těšíme se, co krásného nám nový den přichystá, bude nás také čekat úžasný den, plný milých překvapení a událostí. Ale pokud naopak vstáváme otrávení, že zase musíme do práce, venku leje a říkáme si: "To bude zase den!", tak to opravdu bude zase ten škaredý den, plný otravy a smůly lepící se na paty na každém kroku.

Určitě jste se už s touhle teorií setkali a možná se podle toho snažíte žít správně. Doposud to však byla pořád jen abstraktní teorie, bez hmatatelných důkazů...

 

 

 

Jakou energii má Vaše strava

A teď není myšlena energetická nutriční hodnota. Je zde myšlena energie, kterou Vaše jídlo přejímá z prostředí - tušíte, jak můžou myšlenky a slova ovlivnit Vaše jídlo? A potažmo Vaše tělo a zdraví? Jak se říkává, jídlo od milované osoby uvařené s láskou, je vždycky nejchutnější a cítíme se po něm skvěle. Je to proto, že maminka, babička nebo partner/partnerka, zkrátka osoba, která Vám tohle jídlo připravovala, myslela při jeho přípravě na to, jak Vás má ráda, přeje si, aby Vám chutnalo, a chce Vám připravit to nejlepší. A na základě této energie, kterou vysílá, vytváří

skutečně léčivý a životodárný pokrm. I kdyby to byla svíčková s knedlíky, tak se po takovém jídle budete cítit zaručeně dobře. Ale samozřejmě tím nijak nenabádám ke konzumaci nezdravého jídla, které dáte vždy jen mamince, aby mu požehnala a vykašlete se na zdravou rostlinnou stravu :-) Samozřejmě když takto připravené jídlo bude ještě z kvalitních ingrediencí, jeho hodnota a prospěšnost se dále násobí.

Naopak, pokud si dáte jídlo třeba v restauraci, a bude Vám pak špatně  (takzvaně Vám nesedlo), mohlo to být klidně tím, že kuchař, který Vám ho připravoval, nebyl v práci spokojený. Byl už otrávený tím, že ho nadřízení nedocení a málo mu platí. Že je zrovna víkend, venku je krásně a on musí trčet v té hloupé kuchyni a vařit Vám jídlo. A tak touhle energií "otrávil" i Váš pokrm.

 

"Tak tohle jsem nestrávil."

I během doby, kdy jídlo jíte a trávíte, ovlivňujte jeho energie. Stalo se Vám někdy, že jste se u oběda pohádali a bylo Vám pak špatně? Nebo jste se právě najedli a někdo Vám zavolal nějakou hroznou zprávu? Pokud během přijímání jídla nebo jeho trávení nastane nějaká situace, kterou nemůžete takzvaně "strávit", odrazí se tato energie i na Vašem zažívání.

 

Původ Vaší stravy

Jídlo, které se k Vám dostane, přijímá energii už od svého vzniku přes všechny filtry, kterými projde. Je tedy jasné, že maso, mléčné výrobky a vejce, které pocházejí ze zvířecích koncentráků zvaných velkochovy, nemohou Vašemu tělu přinést nic dobrého. Jsou plné stresu, strachu a utrpení.

Stejně tak plodiny, které byly vypěstovány lidmi, kteří jsou k práci nuceni, vykořisťováni nebo dětmi, které za svou práci nedostanou ani cent. Ano, i takzvané "fair trade" výrobky mají v tomto ohledu své opodstatnění.

Potraviny pěstované na malých farmách soukromými zemědělci s dobrým úmyslem jsou lepší než z průmyslového zemědělství. Jídlo připravené doma je vždy lepší než jídlo ze supermarketu z velkovýroby.

 

Modlitbička před jídlem

Možná Vám to bude připadat směšné a říkáte si, že nejste nijak nábožní, ale modlitbička před jídlem opravdu dělá zázraky. Nemusíte děkovat bohu nebo opakovat předepsanou modlitbu z bible. Vytvořte si klidně svojí modlitbičku, která se Vám bude líbit a s kterou se ztotožníte. Můžete to být jen pouhé "Děkuji za tento pokrm." jako projev vděčnosti. Nebo třeba: "Prosím o posvěcení tohoto pokrmu, ať mi dá co nejvíce energie, zdraví a síly." Myslete přitom na to, jak jídlu předáváte LÁSKU. Místo amen, použijte na konci slovo "Děkuji." Tohle slovo má neuvěřitelnou moc a silnou čistou vibraci.

Jídlo si pak v klidu vychutnejte. Odnaučte se zlozvykům jako je jídlo za běhu, u televize nebo před monitorem počítače. Jezte vždy pomalu, v klidu a dobrém naladění. Pomazlete se s každým soustem. Pokud jste rozčilení, smutní nebo jste se s někým právě pohádali, nejprve se zklidněte. Třeba se krátce prodýchejte, zavřete oči, uvolněte se. Až ve chvíli, kdy ucítíte, že napětí ustoupilo, se opět vraťte ke svému talíři.

 

A teď už konečně ke slibovanému experimentu: Abych Vám tuto skutečnost demonstrovala a fyzicky dokázala, udělala jsem pokus. Uvařila jsem v jednom hrnci bílou rýži. Tu jsem rozdělila do dvou vyvařených skleniček a zavíčkovala. Obě skleničky jsem polepila štítkem. Na jednu jsem napsala LÁSKA a koncentrovala se při tom na energii lásky. Na druhou jsem napsala HNUS a myslela jsem při tom na negativní věci.

Obě skleničky jsem pak umístila na svůj pracovní stůl. Kdykoli, když jsem byla doma a měla jsem dobrou náladu, třeba jsem se radovala z nového receptu nebo článku na Veganze, tak jsem se soustředila na skleničku 1. I jsem jí třeba pohladila, políbila a řekla jí, že jí mám ráda. Když mě naopak něco zarmoutilo, naštvalo nebo jsem prostě měla špatnou náladu, šla jsem si to vylít na skleničku 2. Zanadávala jsem jí, i sprostě a všechno to na ní svedla. Celkem se mi i ulevilo :-)

A jak vypadá rýže ve skleničkách dnes po 4 týdnech? Podívejte se sami. Pokud nevěříte, stejný experiment si můžete udělat sami doma. Od teď už opravdu rozmýšlím, jak se chovám ke svému jídlu, kde nakupuji a kde a jak se stravuji...

 

   

 

Tohle udělá "pouze" negativní energie s Vaším jídlem!


Komentáře  

 
Lemon
# Lemon 2014-03-27 08:31
Krásný článek =o) o tomhle pokusu už mi vykládal známý, ale teď jak koukám na ty fotky... vážně mazec
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Jajka
# Jajka 2014-10-10 20:21
žeby som skúsuila..? nechce sa mi veriť :o
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Irena K.
# Irena K. 2015-09-17 08:44
Tak to je síla :) Díky. Mně spíš překvapuje, co udělala ta pozitivní energie. Ode dneška nepotřebuju ledničku ;-) Něco podobného může každý vyzkoušet třeba s dvěma utrženými listy stromu. S jedním vlídně hovořit a dotýkat se ho, druhý klidně jen nechat ležet někde v koutě. Vyzkoušeno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit