Jak se mít rád (3. díl) - zdraví jako životní mise

Co bychom byly bez našeho těla? V podstatě nic. Naše tělo je chrámem naší duše, díky kterému můžeme prožívat život, poznávat, učit se, vnímat vůně květin, ochutnávat dobrá jídla, vidět krásné kraje, koupat se v moři, líbat se a milovat, plakat, smát se,...

Tolik nám toho naše tělo umožňuje. Je to bezesporu ta nejvzácnější a nejcennější "věc", kterou v životě máme. Nemůžeme si koupit jiné, nové. Máme to, se kterým jsme se narodily. I když v průběhu života projde mnoha změnami, pořád je to to jedno NAŠE tělo. To, které tu s námi bude až do našich posledních dnů.


A je jen na nás, jestli v něm prožijeme radostný energický život nebo ho protrpíme v bolestech, únavě a depresích. Je to NAŠE VOLBA! Co byste si vybraly vy? Já myslím, že bez váhání tu první možnost. A jste si jisté, že si jí každý den volíte?

 


Možná si to neuvědomujete, ale špatný zdravotní stav neznamená jen to, jestli máte zrovna chřipku a kašlete nebo máte rýmu a musíte s sebou nosit všude kapesník. Zdravotní stav a to, v jaké kondici je vaše tělo, má přímý dopad na kvalitu vašeho života. To jak se cítíte, jakou máte náladu, jak se vám daří v práci, jak o sobě smýšlíte, s jakým pocitem se každé ráno probouzíte,... Na tohle všechno má vliv vaše zdraví. Už jste slyšeli přísloví "Ve zdravém těle zdravý duch"? A přesně tak to je.

Zažila jsem u svých klientek desítky případů, kdy během pár týdnů tyhle ženy doslova rozkvetly a ze zarmoutilých dívek s nulovým sebevědomým se z nich staly silné ambiciózní ženy krásné na venek i uvnitř. A jeden z těch případů jsem i já sama.

 

Je neuvěřitelné, jak úžasné vaše tělo je. Můžete ho trápit dlouhé roky zanedbáváním a jemu pak stačí pár týdnů pozornosti a láskyplné péče, aby se uzdravilo a začalo prospívat.

 

 

Jak se díváte na své tělo? Jak se cítíte a co vidíte, když se podíváte do zrcadla nahá? "Tady špek, tlustá stehna, na bocích celulitida, křivý nos, fuj." Víte, jak to vaše tělo bolí? Jak moc uvnitř pláče, když vy jste k němu neustále kritická, nemáte ho ráda a nestaráte se o něj, jak by si zasloužilo? Nedělejte mu to prosím!

 

Jak můžete být vaše tělo krásné, když ho nemáte ráda a jako krásné ho nevidíte?

Vaše tělo je dar. To nejúžasnější, co máte. Milujte ho, hýčkejte ho, dejte mu vše, co potřebuje a pak teprve poznáte, jak opravdu krásné může být.

 

Netrapte ho nekvalitní stravou, netrestejte ho nesmyslnými dietami, nezahazujte jeho potenciál na gauči, neničte ho sebenenávistí.

Vezměte ho a začněte ho používat, ono po tom touží! Běhejte, skákejte, zvedejte, poťte se, rozpumpujte srdce, rozhýbejte svaly, kosti, šlachy. Vaše tělo se potřebuje hýbat, aby skutečně žilo. A taky k tomu potřebuje palivo. Dejte mu tu nejlepší výživu, kterou můžete v podobě kvalitní a chutné vyvážené stravy v dostatečném množství. Potřebuje i odpočívat a nabrat znovu síly. Dbejte na dostatek spánku a odpočívejte, kdykoli si to tělo žádá. Nesnažte se ho přemlouvat energetickými nápoji a několika hrnky kávy denně.

Jednou jsem dělala takový pokus. Do dvou sklenic jsem rozdělila uvařenou rýži. Na obě jsem nalepila nálepku. Na první jsem napsala "Láska" a na druhou "Hnus". Hnus jsem schovala do police a Lásku jsem měla na pracovním stole. Každý den jsem rýži Láska opečovávala, povídala si s ní a hladila jí. Když jsem měla špatnou náladu nebo se potřebovala vyvztekat, vybila jsem si to na rýži Hnus.
Podívejte se, co se po pár týdnech stalo. S jednou a tou samou rýží.

 


Celý článek o tomhle experimentu si můžete přečíst ZDE.


Už to chápete? Co se bude dít s vaším tělem, když ho budete stále odmítat a kritizovat? A co se stane, když ho začnete láskyplně opečovávat a hýčkat?


Jak už jsem řekla, je to vaše volba... Každý den jí můžete změnit. A pak se začnou dít zázraky!
 

Jestli máte pocit, že se nemáte ráda, začněte u svého těla. Starejte se o své zdraví, jak nejlépe dovedete. Každý den! Udělejte si z péče o své tělo a zdraví životní misi.

A to ostatní už přijde samo. Začnete přirozeně hubnout, zlepší se vám vlasy, pleť se projasní, budete mít více energie, dobré nálady a začnete se skutečně milovat. Ne jen proto, jak vaše tělo bude nyní vypadat, ale především díky vztahu a pocitu sounáležitosti, který si s ním díky tomu vybudujete.

Přála bych si, abyste začala hned. Abyste mohla pocítit tu vnitřní sílu, kterou v sobě máte. Tu sílu, kterou v sobě má každá žena. A když jí rozvine, je skutečně překrásná a pro celý svět neodolatelná.


Komentáře  

 
Lenka.lc
# Lenka.lc 2015-08-20 17:11
Moc hezký článek. Děkuji za něj :-).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Květa D.
# Květa D. 2015-09-24 07:04
Vsechno v článku /i předchozích/ je pravda pravdoucí. Pokud jste nečetli, doporučuji přečíst si na toto téma knížku L.Hay - Miluj svůj život.
Katko, hodně úspěchů v dalším počínání
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit