V této rubrice bych se s Vámi chtěla podělit o své zkušenosti s různými rostlinnými výrobky a potravinami, které jsem vyzkoušela. Jaké značky se mi nejlépe osvědčily, co mi chutnalo a co naopak ne. Uvádím pouze svoje názory a poznatky, které nejsou obecnou pravdou pro všechny, ale můžou Vám být určitým vodítkem při výběru a nákupu nových výrobků. 

Proteinové koktejly Sunwarrior


Už to bude půl roku, co jsem začala do svého jídelníčku zařazovat proteinové koktejly od firmy Sunwarrior. Jelikož pravidelně sportuji a věnuji se i intenzivnímu posilování, považuji za důležité do jídelníčku zařazovat kvalitní bílkoviny. Nechci se přejídat sójou ani seitanem a forma koktejlu je velice chutná a šikovná na cesty. Obecně koktejly mám velmi ráda a často si je dávám ke svačině mezi jídly. Hledala jsem tedy rostlinnou alternativu k proteinovým koktejlům jako je syrovátkový, kaseinový atd. až jsem narazila na firmu Sunwarrior a hned jsem je chtěla vyzkoušet.
  • Nabízejí dva druhy: Protein Blend (z hrachu, konopí a brusinek) a Classic Protein (z naklíčené hnědé rýže)
  • Oba obsahují 83% bílkovin s obsahem všech aminokyselin
  • Jsou v organic a raw kvalitě
  • Slazené pouze stevií
  • Bez jakýchkoli umělých látek
  • Oba ve variantách natural, vanilka, čokoláda
  
 
To se mi zdálo jako velice slibná varianta, a tak jsem hned objednala vzorky. Jeden vyjde na 30 korun a máte v sáčku přesně jednu dávku. Přiznám se, že dodnes objednávám jen vzorky, protože i při koupi největšího kilového balení ušetříte jen pár korun a já si ráda kupuji od každého druhu několik, abych to  mohla střídat.
 

Co se chuti týče, 
přiznám se, že jsem si musela zvykat. Oba druhy nejsou zcela rozpustné a zanechávají v nápoji zrnitou konzistenci. Kombinace jen s vodou se mi moc nezamlouvala, zvlášť u Protein Blendu je pořád cítit ta výrazná chuť hrachu, kterou je třeba něčím přetlouct. S mlékem je to už o něco lepší, hlavně s rýžovým, které je samo o sobě sladké. Nejlepšího chuťového výsledku však dosáhnete, když si uděláte nějaký dobroučký koktejl s mlékem, banánem, kořením jako je vanilka, skořice, zázvor, kakao... a taky třeba borůvky, maliny, třeba i přidat ořechová másla a ještě maličko dosladit dle chuti. To jsou pak dobroty! Nějaké mnou vyzkoušené dobré kombinace naleznete v receptech. Skvěle se mi osvědčily do proteinových tyčinek, sladkých krémů nebo natural do slaných pomazánek. V létě chci vyzkoušet do zmrzlin. Opět platí, že fantazii se meze nekladou. Určitě se nenechte odradit prvním dojmem, když ho smícháte jen s vodou. Při dobrých kombinacích se dají udělat s oběma druhy velice chutné a výživné dobroty.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit