V této rubrice bych se s Vámi chtěla podělit o své zkušenosti s různými rostlinnými výrobky a potravinami, které jsem vyzkoušela. Jaké značky se mi nejlépe osvědčily, co mi chutnalo a co naopak ne. Uvádím pouze svoje názory a poznatky, které nejsou obecnou pravdou pro všechny, ale můžou Vám být určitým vodítkem při výběru a nákupu nových výrobků. 

Mražená zelenina

Nedostatek kvalitních zdrojů zeleniny v kombinaci se špetkou lenosti mě dovedl k nakupování mražené zeleniny. Je to pohodlné, jen sáhnout do mrazáku, hodit do pánve bez krájení, loupání a krouhání. Navíc v zimě je čerstvé zeleniny nedostatek a ta mražená je lepší alternativa než chemická nezralá v supermarketu. Mražená zelenina pochází z té sezóní, která je krátkou dobu po sklizni zpracována a zmražena. Takže je určitě hodotnější, než ta pěstovaná ve sklenících v zimě na chemii, sklízená nezralá a dozrávající v plynech.

 

Sice je to finančně náročnější, ale pro mě je to prostě fajn. Kupuji mraženou zeleninu jedodruhovou a v poslední době jsem si hodně oblíbila i různé zeleninové směsy. Nakupuji zásadně v Globusu, kde mají obecně velký výběr kvalitních potravin včetně té mražené zeleniny. Napíšu několik, které se mi osvědčily a chutnaly. Je samozřejmě spousta levných, které jsou plné jen mrkve a kukuřice a chutnají dost nevábně.

 

Jednodruhová mražená zelenina

Každý kdo mě zná ví, že důvěřuji německým značkám. Alnatura je má oblíbená už několik let. A proto mě těší, že se od této značky dá nakoupit v síti hypermarketů Globus i mražená zelenina. Je v bio kvalitě a chutná opravdu skvěle. Jemná, šťavnatá a s plnou chutí.

 

Fazolové lusky

Špenát

Mladý hrášek 

 

Mražené zeleninové směsi

Opět německá značka Frosta, která mě velice mile překvapila hned několika výrobky, které dnes už u nás v mrazáku nemůžou chybět. Jedná se o směsi z kvalitních surovin jen s přidáním přírodního koření, rostlinných omáček a bylinek. Mají široký sortiment a z toho, co jsem zatím vyzkoušela, mi nejvíce zachutnaly tyto výrobky:

 

Karibská

  • Lehce pikantní a výrazná chuť s exotickým nádechem. Obsahuje i kokosové mléko, kari koření a jsou v ní kousky manga a ananasu. Opravdu delikatesa! Když přidáte rýži, případně opečené tofu nebo seitan, máte rychlý a výtečný oběd.

 

Thajská

  • jemně nakrouhaná zelenina včetně výhodnků a černých hub ochucená sojovou omáčkou, thajským kořením a citrónovou trávou. Pikantní a chuťové výrazná. Skvěle se hodí k rýži a kuskusu. Já ráda přidávám fazole, cizrnu nebo seitan speciál.

Zelená zelenina na pánev

  • Jemná kombinace fazolek, hráškových lusků, kukuřice, bambusu a bylinek. Moje oblíbená příloha k tempehu.

 

 

Od značky Frosta ještě kupuju bylinky - bazalku, kopr a pažitku. Jsou aromatické s výraznou chutí. Ale když máte zásoby z léta ze zahrádky, je to samozřejmě nejlepší.

Ze zeleninových směsí mám ještě ráda asijský WOK od Nowaco. Obahuje výhonky a hlavně vodní kaštany. Vůbec nevím, co to je, ale jsou to taková křupavá bílá kolečka a je to moc dobré. Ta už ochucená není.
 

Minestrone

  • Tentokrát starý známí Bonduelle. Tuhle směs využívám hlavně do polévek a nebo kuskusu.

 

 

Pokud máte zahrádku a můžete si pěstovat svou vlastní zeleninu, je to ideální. Tu je pak dobré v sezóně zpracovat, nakrájet a zamrazit na zimu. Když si vyhrajete, můžete si připravit i takové různé zeleninové kombinace, které Vám později ušetří čas. 

Nicméně je skvělé, že si takové dobré zeleninové směsi můžeme v obchodě koupit, když jsme v sezóně zaspali.

 

www.frosta.cz

www.alnatura.de

www.bonduelle.cz

 

 


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit