V této rubrice bych se s Vámi chtěla podělit o své zkušenosti s různými rostlinnými výrobky a potravinami, které jsem vyzkoušela. Jaké značky se mi nejlépe osvědčily, co mi chutnalo a co naopak ne. Uvádím pouze svoje názory a poznatky, které nejsou obecnou pravdou pro všechny, ale můžou Vám být určitým vodítkem při výběru a nákupu nových výrobků. 

Římské placičky

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s Římskými placičkami od firmy Extrudo. Dle mého názoru a zkušeností jsou naprosto geniální. Často řeším, co udělat k večeři, aby to bylo chutné a rychlé. Obvykle to bývá pečivo. Ale jelikož se snažím nekonzumovat ho tak často a hledám různé bezlepkové, odlehčené varianty, dělám občas různé placičky. Z pohanky, brambor, luštěnin, atd. Jejich příprava v bezvaječné variantě a ještě bez lepku bývá ale někdy obtížná. Je těžké vychytat správné poměry a konzistenci, aby výsledné placičky držely pohromadě a nezůstávaly "kašovité". Obvykle instantní směsi nepoužívám, ale obal Římských placiček v obchodě mě zaujal, a tak jsem se rozhodla je vyzkoušet. A byla to dobrá volba!

 

Jsou z cizrnové mouky, takže bez lepku a s vyšším obsahem bílkovin. Drží krásně pohromadě i bez vajec. V návodu jsou sice uvedené vejce i mléko, ale já je dělám jen s vodou a jsou perfektní. Obsahují majoránku, cibuli a česnek, takže velmi připomínají české bramboráky. Dají se krásně upéct na pánvi úplně na sucho. Skvěle chutnají se špenátem, dušenou zeleninou, s pomazánkami, doplněné čerstvou zeleninou nebo kysaným zelím.

Těsto se dá použít i na obalování, třeba květáku nebo brokolice. To jsem ale zatím nezkoušela.

Římské placičky jsou v bio kvalitě, bez přidaných konzervantů, barviv, umělých ochucovadel či dalších "éček".

Balení 250g, ze kterého uděláte 4-5 porcí vyjde kolem 45,- Kč. Zakoupit je můžete v Globusu nebo v prodejnách zdravé výživy.

 

 

Už jste je také vyzkoušeli? Jak chutnají vám a jak je připravujete? Podělte se o svojí zkušenost v komentářích pod článkem.


Komentáře  

 
Annie N.
# Annie N. 2014-03-03 12:52
Dneska jsem je konečně vyzkoušela. Směs jsem smíchala s nastrouhanou cuketou..cca 1:2,5 (směs:cuketa) a bylo to super. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kami
# Kami 2014-11-02 13:51
Dneska jsem je sehnala v Bille za 42, 90 Kč a už mám plnou pusu:-) udělala jsem je jen s vodou a fakt to stačí, jsou výborné. Nic jsem nepřidávala, abych si užila tu chuť, příště vyzkouším se zeleninkou či semínkama...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Katy B.
# Katy B. 2014-11-04 08:31
Taky nechápu nač mléko a vejce. S vodou to bohatě stačí a jsou skvělé!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Pjeeeta
# Pjeeeta 2015-05-01 18:57
super, diky za tip a za tu Billu, zas bych hledala iks dlouho, kde je koupit :]
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit