V této rubrice bych se s Vámi chtěla podělit o své zkušenosti s různými rostlinnými výrobky a potravinami, které jsem vyzkoušela. Jaké značky se mi nejlépe osvědčily, co mi chutnalo a co naopak ne. Uvádím pouze svoje názory a poznatky, které nejsou obecnou pravdou pro všechny, ale můžou Vám být určitým vodítkem při výběru a nákupu nových výrobků. 

Proteiny a příchutě Myprotein

Díky našemu novému obchodu s rostlinnou fitness výživou Veganza Store, jsem měla konečně možnost ochutnat nové proteinové prášky. Tentokrát od značky Myprotein. Zatím to byly jen první ochutnávky, ale i tak už bych vám chtěla shrnout své poznatky.

Tyhle proteiny jsou podstatně levnější než ty, které jsem si doposud kupovala - Sunwarrior a Growing naturals. Ceny se pohybují od 450 do 790 Kč/Kg. Což už je celkem slušné. A navíc to nejsou žádné podřadné kvality. Naopak. Všechny jsou z výborných NE-GMO zdrojů a také kvalitně zpracovávané.

V nabídce jsou - hráškový, z hnědé rýže, konopný, sojový a vegan blend

Jako velkou výhodu vidím to, že všechny jsou v neochucené přírodní variantě. Bez barviva, aroma, zahušťovadla a všeho dalšího. Můžete si k nim ale zakoupit samostatné příchutě se sladidlem sukralózou. Takže si můžete dle svého gusta namíchat vlastní proteinový prášek. Také se dají míchat mezi s sebou. Tím můžete dosáhnout zajímavé konzistence, chuti, ale i vyváženějšího aminokyselinového profilu. Každý má totiž co se týče aminokyselin něco do sebe. Takže když je budete mezi sebou kombinovat, obsáhnete celé spektrum.

U Vegan blendu a Sojového izolátu máte možnost objednat už rovnou ochucenou variantu.

Pojďme si je jednotlivě rozebrat a zhodnotit ;-)

 

Hráškový protein

Dobře se ve shakeru míchá a má příjemnou hustou a krémovou konzistenci. Dobře se našlehá. Občas se ale stane, že se vám nějaký kousíček nerozpustí. Ale mě to nijak na závadu nepřišlo.

Není úplně zcela rozpustný, jeho strukturu budete pořád trochu cítit na jazyku, ale není nijak nepříjemná. Když ho necháte chvíli stát, začne se vám usazovat a před konzumací je třeba znovu ho protřepat.

Chuť je dost specifická, hrášková. Ale není nijak hořká. Mě se naopak líbí a kupodivu i na sladko je příjemná. Pro mě osobně je nejpříjemnější s vanilkovou nebo čokoládovou příchutí. S ovocnými mi to už moc nesedělo. Dobrá bude určitě i moca, ale to jsem ještě nezkoušela.

Co se týče nejen konzistence a chuti, ale i aminokyselinového profilu, skvěle se doplňuje s proteinem z hnědé rýže. Četla jsem hodně recenzí a všichni si tuhle kombinaci vychvalovali. A mě osobně to taky sedělo ;-)

Doporučené kombinace: 50:50 s proteinem z hnědé rýže, čokoládová a vanilková příchuť Myprotein, rýžové a ovesné mléko, banán

Další využití: Pečení, vafle, palačinky, slané pomazánky a husté polévky, slané pečivo

Nutriční info:

 • 85% bílkovin
 • tráví se se spíše pomalu, což umožňuje dobré využití živin
 • bohatý na BCAA

 

Protein z hnědé rýže

Hned na začátku se přiznám, že po prvním ochutnání mi bylo jasné, že tenhle protein jen tak s vodou ve formě koktejlu nebudu schopná pít. Vadila mi hlavně konzistence, který je taková písková a cítíte to jak na jazyku, tak v krku. A má takový nahořklý ocas. Když si k němu přivoníte a když se víc zblízka podíváte, připomíná takovou hrubší mouku. Nedá se našlehat a není krémový. S rýžovým proteinem Growing naturals, který absolutně miluju, se to nedá vůbec srovnávat. Ale určitě ho nezatracujte...

 

Jak už jsem psala výše, ideální je ho dávat 50:50 s hráškovým proteinem nebo přidávat do dalších směsí. Jak jsem ale četla v jiných recenzích, spousta lidí si ho vychvaluje díky výborné vstřebatelnosti a díky rychlým a viditelným výsledkům, kterým s ním dosahují. Také píší, že si na něj brzy zvyknete a i si ho oblíbíte.

Když ho budete přidávat do koktejlů s dalšími ingrediencemi, dobře dá se už mnohem lépe zapracovat.

Doporučené kombinace: 50:50 s hráškovým proteinem, rostlinná mléka, banán, příchutě Myprotein

Další využití: Při pečení částečné nahrazení mouky, vafle, palačinky

Nutriční info:

 • 80% bílkovin
 • hypoalergenní
 • vyvážený aminokyselinový profil velmi podobný syrovátkovému proteinu
 • velmi dobrá stravitelnost a vstřebatelnost

 

Sojový protein

Tak ten je naprosto perfektní. Má velmi příjemnou chuť bez jakéhokoli "ocasu" či "dojezdu" a i konzistence je velmi příjemná. Krásné se rozpouští, napění a našlehá. Opravdu jako takový milk-shake! Je výborný i s vodou, ale s rostlinným mlékem je ještě mnohem lepší. Hodí se k němu všechny příchutě Myprotein. Můžete ho mixovat třeba i s banánem nebo jiným ovocem, ale kvůli chuti nebo konzistenci to není vůbec třeba. Je totiž vynikající už sám o sobě.

 

Není tedy zcela rozpustný, ale hodně se k tomu blíží. Když jsem ho třeba vmíchala do sojového jogurtu, byla tam ta struktura pořád trochu cítit. Je krémový a hustý, ale o něco méně než třeba hráškový.

Doporučené kombinace: s rýžovým mlékem a příchutí jahodový krém Myprotein je to naprostá bomba! Hodí se i další příchutě My protein, banán, další ovoce

Nutriční info:

 • 90% proteinu (nejvíce ze všech)
 • minimum tuků a sacharidů

 

 

Vegan blend

Tenhle protein je už hotová směs hráškového, rýžového a konopného proteinu. Navíc v něm naleznete přidanou směs enzymů, díky kterým jsou bílkoviny efektivněji stravitelně a vstřebatelné.

Pro mě osobně to byla láska na první ochutnání! Ze všech proteinů Myprotein je to můj favorit. Hned na druhém místě těsně za ním je sojový.

Je v něm patrná zrnitost díky obsahu rýžového proteinu, ale mě to nijak nevadilo. I takový ta zemitá příchuť, který pochází z konopného proteinu je patrná. Ale jako celá směs chutná výborně. S čokoládovou příchutí pro mě naprostá špica. I pouze s vodou.

Doporučené kombinace: příchutě Myprotein, rostlinná mléka, banán

Další využití: přísada do těst na palačinky, vafle, pečení sladké i slané

Nutriční info:

 • 75% bílkovin
 • skvělý aminokyselinový profil díky nakombinování více zdrojů
 • výborná stravitelnost a vstřebatelnosti
 • obsah trávicích enzymů

 

Konopný protein

Ten jsem ještě od této značky nevyzkoušela. Pouze jako přísadu ve Vegan blendu. Hned jak ho budu mít a otestuji, určitě doplním.

 

Příchutě

Zatím jsem ze všech ochutnala vanilku, jahodový krém, čokoládu a banán. Všechny jsou úžasné! Jsou v nich přidaná přírodní barviva ve spojení se sladidlem sukralózou. Není to sice přírodní sladidlo, ale není nijak škodlivé oproti vyloženě nebezpečným umělým sladidlům, jako je třeba aspartam.

 

 

Stačí opravdu trošíčka. Třeba 1/3 lžičky a výborně váš proteinový koktejl osladí a ochutí. Můžete je přidávat i do kaší, tofu tvarohu, do nápojů, do jogurtu, kam vás jen napadne.

U mě osobně nejvíc zabodovala čokoláda a jahodový krém. Čokoláda má opravdu slaďoučkou a sytou intenzivní a příjemnou chuť i vůni. Jahodový krém, ten vás úplně omámí :-) Je to jako ten nejjahodovější a nejlahodnější milk-shake jaký si umíte představit.

 

Všechny zmíněné proteiny a příchutě můžete objednat na našem novém internetovém obchodu.

www.Store.Veganza.cz

 
 

Komentáře  

 
Kačka.š
# Kačka.š 2014-05-18 08:45
Koupila jsem si sojový izolát a příchuť jahodový krém, na doporučení Katky a je to vážně naprostá bomba! Příchuť používám i do tofu tvarohů, nebo s ohřátým mandlovým mlékem a mlaskám si:-) opravdu doporučuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
MíšaO
# MíšaO 2016-01-19 15:35
Ahoj, uvažuju nad koupí proteiňáku a to Myprotein sójový nebo vegan blend. Klidně i bez příchutě, protože mám doma tři balení Flavdrops, které jsem v euforii nakoupila a pak nepoužívala :-) Dávala bych si je tedy do proteinu. Máš s tím nějakou zkušenost? Bude se to dát pít? Děkuji moc za odpověď, Míša
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit