Silvie Beránková - bikini fitness

Jméno: Silvie Beránková
Věk: 28
Sportovní zaměření: fitness, body and mind, pilates

 

 

Jak dlouho se věnujete fitness a co vás k tomu přivedlo?

Sportu se věnuji více méně od malička. Začalo to aerobikem, potom lekcemi typu bodystyling, až to přešlo k posilování a fitness. Ale jako fitness trenér dobře vím, že je důležitá kompenzace pro naše tělo, tak jsem se začala velmi intenzivně věnovat i lekcím body and mind a to převážně bodybalance a pilates a také pilates na speciálním stroji reformer.  Vedu skupinové i individuální lekce a miluji trénování svých klientů. Je to pro mě hrozně fajn, jelikož mohu trénovat s klienty, kteří zvedají těžké váhy :o), ale zároveň i s těmi, kteří chtějí spíše zdravotnější cvičení a těmi lekce body and mind jsou.

 

 

Kolik času věnujete cvičení nyní? Jak vypadá váš tréninkový plán?

Cvičím každý den, jelikož je to i moje práce, tak mě to k tomu nutí. Snažím se ale tedy alespoň jeden den věnovat regeneraci. I když někdy to jde velmi těžko :o) Partie procvičuji 2x do týdne, kardio zařazuji převážně běh nebo intervalové tréninky + mám své skupinové lekce, kde také cvičím.

 


 

Jak dlouho jste na rostlinné stravě a co Vás k tomu přivedlo?

Jsem již 17 - 18 let bez živočišných produktů. Tedy začalo to naprostým vyřazením masa a mléka. To jsem měla pouze sojové, tak stejně jogurty a jiné "mléčné" výrobky. Se sýry mi to trvalo o něco déle, ale teď už si nedovedu ani představit jak to chutná :o). A ani tedy nechci,  jelikož jsem žila v Londýně, kde to bylo i všechno o něco jednodušší - sojové zmrzliny, vegan sušenky, různá občerstvení a restaurace ... Ale i k nám to vše přichází a mění se to k lepšímu. 

 

 

Jaké změny jste na svém těle zaznamenala po přechodu na rostlinnou stravu?

Velké pozitivum (smích) je to, že nám rostlinná strava dává mládí, často se setkávám s tím, že mi lidé nevěří, že mi již není 20 a že mám velkou dceru :o) Těžko se to v mém případě posuzuje, jelikož jsem začala brzo a moje tělo již takovou dobu není zaneseno masem a mlékem …. Prostě cítím se báječně, mám spoustu energie i při svém způsobu života plném aktivního cvičení a sportu. Moje trávení je také v pořádku. Nedá se to popsat, jelikož si nedovedu moc představit, jak se cítí lidé, co jedí maso.

 

Jak to ovlivňuje vás sportovní výkon?

Moje sportovní výkony, řekla bych, jsou dobré. Energie mám na rozdávání, a to i v přípravě a v dietách. Nemám žádné extrémní výkyvy nálad, moje tělo je zvyklé na lehkou dietní stravu bez zbytečných dochucovadel a jiných látek. Nesmažím, nemám ráda brambůrky, hranolky, nic takového. Miluji prostě svou zdravou vegan stravu :o) Síla se mi zvětšuje a opravdu nemám problém cvičit každý den, únavu u mě najdete málokdy.
 
 
Z čeho se především skládá nyní vaše strava? Popište nám, prosím, svůj denní jídelníček.

Teď je moje strava velmi striktní a dietní kvůli přípravě na závody. Skládá se z velkého množství listových salátů, zeleniny, seitanu a naturálního tofu, připravuji si zdravá fitness jídla s použitím vegan proteinů, sacharidy hlavně rýže, jáhly, batáty, miluji ke snídani ovesné kaše.

Jelikož mám svého sponzora Vitalvibe, který mě zásobuje proteiny a raw doplňky (proteiny Sunwarrior), tak se snažím velkou část proteinů používat pouze od nich, jelikož jsou to raw proteiny a jsou velmi dobře stravitelné, nejraději mám jejich blend raw vanilku :o) Další proteiny používám od partnerů, se kterým spolupracuji a to jsou Myprotein a Reflex. A od nich používám karnitin, amina a střídám i proteiny, jelikož je důležité, ať si tělo nezvyká na jeden druh. Také mi vyhovují nu3tion, vše vegan. Tyto produkty mi sedí, jsou skvěle stravitelné a hlavně mají velké množství bílkovin.

Pokud nejsem v přípravě nebo mám cheaty day, tak připravuji veganské recepty pro svůj blog. I ty jsou většinou zeleninové. Používám hodně kokosové mléko, peču zdravé dobroty, vždy si ale stejně dopřeji jen kousek :o) Tady vlastně nejlépe najdete co mám ráda:

http://vegandelicious-vegdobrutky.blogspot.cz/

 
 
 
Jak se vypořádáváte s chutěmi na jídla, která jste dřív jedla. Například sladkosti, maso, sýry, atd.?

Popravdě nemám nijak extrémní chutě. Čokoládu ráda nemám, brambůrky neznám, od dětství jsem je nijak neměla ráda, hranolky a přesmažené věci také nejím, maso opravdu nevím jak chutná. Asi to bude znít divně, ale mě vyhovují ty moje zdravé jídla a muffinky a koláče. Když mám chuť na něco sladkého, prostě si něco upeču :o) Náhražky sýrů u mě nenajdete, pizzu si udělám také raději bez náhražek pouze se zeleninou, ale za to ji zasypu kešu parmezánem.

 

Co Vám dodává největší motivaci?

Motivací je pro mě moje rodina. Manžel s dcerou, kteří mi důvěřují, že vše zvládnu a také mě motivuje můj trenér. Celkově fitness cesta a zdravý životní styl, je pro mě motivací.

 

Jaké jsou vaše cíle do budoucna?

Moje cíle :o)?  Pokračovat v tom, co dělám a nevzdávat to. Pořád se učit novým věcem v oblasti sportu a výživy, více lidi motivovat k veganství a sportu. Prostě a jednoznačně i na rostlinné stravě to jde, mít krásné svalnaté a zdravé tělo.

 

 

Co byste poradila lidem, kteří chtějí začít žít podobně jako vy, ale nemají zatím dostatek informací a odvahu. Co je podle Vás nejdůležitější? Co bylo klíčem k vašemu úspěchu?

Myslím si, že klíčem úspěchu je poradit se s někým, kdo tomu rozumí. Nebát se oslovit trenéra, výživového poradce, sestaví vám plán cvičení, pomohou s jídlem a hlavně vám pomohou překonat ty stinné stránky, kdy se Vám nic nechce. Důležité je informovat se, zjišťovat a zkoušet, co zrovna vám sedí a vašemu tělu vyhovuje. Nevzdávat to hned po prvním nezdaru. Pro mě je úspěch hlavně moje práce a neustálá školení a vzdělávání v oboru, který mě baví.

 

Silvie Beránková na facebooku: https://www.facebook.com/FitnessSilvie?fref=ts

https://www.facebook.com/profile.php?id=1475642227

https://www.facebook.com/vegdobroty?fref=ts

Silvie Beránková na instagramu: http://instagram.com/vegandeliciousfitness#

 
 
 
 
 

Komentáře  

 
fitmishka
# fitmishka 2014-10-17 11:23
Zdarj, hele vyplatí se připlatit si za větší obsah bílkovin např v tomhle gaineru fitnessdk.cz/.../... oproti fitnessdk.cz/.../....
mam klasickej problem s nabíráním hmoty, o nic jinýho mi zatim moc nejde, dík.
jo a kdo by doporučil značku (za rozumnou cenu) tak mu budu vděčná.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit