Vánoce

Pistáciovo-brusinkové hrudky s lucumou

Luxusní super food cukroví pro fajnšmekry, které svou chutí opravdu překvapí. A velmi mile. I zdravé sladkosti bez cukru a nezdravého tuku jsou vynikající. A v tomhle případě si troufnu tvrdit, že ještě mnohem lepší, než ty tradiční ;-)


Křupavá papriková cizrna

Pokud se už předem bojíte, že po pár doušcích vína neodoláte zobání oříšků a nebezpečně rychle se dopracujete až na dno misky, zkuste raději cizrnu. Můžete si z ní připravit chutné zobání s mnohem menším množstvím tuku.

 


Polentové hranolky s olivami

Netradiční, leč vynikající zdravé hranolky. Na povrchu krásné křupavé a vevnitř vláčné. Voní po kukuřici a mají jemnou sýrovou příchuť! Hodí se k různým omáčkám jako je třeba quacamole, ale chutnají luxusně i samotné. Jako dělané na silvestrovský stůl ;-)

 


Ořechy v ovocné mikince a čokoládovém kabátku

I oříškům byla zima, tak se nabalili do sladkého lahodného oblečku. Špatně pro ně, dobře pro nás. Silvestra se nedočkají :-)

 

 


Ovesné kokosky

Pokud milujete kokosky, tak jako já, určitě vás nadchne jejich zdravá varianta. Varuji vás ale, jsou ještě lepší než ty originální. Takže riziko přecpání hrozí úplně stejně :-)

 


Nepečené cukroví

Chcete na Vánoce svůj mlsný jazýček odměnit sladkými cukrátky? Udělejte si vlastní "cukroví" bez cukru :-)