Týdenní jídelníček - Budování svalů

 

Můžete si přečíst spousty rad a doporučení ohledně výživy, ale převést je pak do praxe je už složitější. Je už hodně zdrojů, kde se můžete dočíst, kolik byste měli přijímat bílkovin, tuků, sacharidů v jakém procentu a kolik gramů denně. Ale kdo to má zvládat v praxi? Stálo by Vás hodně úsilí, počítat každou fazoli a jablko, které za den sníte.
      Nicméně pokud chcete dosáhnout nějakých výsledků, jako třeba zhubnout, přibírat nebo vybudovat svalovou hmotu a stále se Vám to nedaří, je třeba zaměřit se více na detaily. A strava je klíčem ke všem těmto cílům.
       Při klasické konvenční stravě Vám každý dietolog napíše nutriční plán, stejně tak trenér ve fitnessu nebo mnoho univerzálních naleznete snadno na internetu. Ale pokud se stravujete čistě rostlinnou stravou, řekne Vám většina těchto specialistů, že musíte začlenit živočišné výrobky, jinak to nepůjde. Ale nevěřte jim - jde to!
       Připravila jsem pro Vás pečlivě rozpis týdenního jídelního plánu, podle kterého se můžete snadno řídit. Vždy v odkazu naleznete i příslušný recept. Nebojte se, nebudete muset trávit hodiny denně v kuchyni, recepty jsou opravdu jednoduché. A pokud máte opravdové odhodlání dosáhnout vysněných cílů, ten čas si najdete. Nemusíte dodržovat přesně gramy, jde pouze o orientaci. Ale doporučila bych Vám, alespoň tento jeden týden váhu používat, aby jste si udělali představu o velikosti vhodných porcí a mohli se pak podle toho řídit i nadále.

 

 

Při budování svalové hmoty se žádoucím úbytkem podkožního tuku kvůli rýsování svalů se doporučuje strava složená z 20-30% bílkovin, 20-30% tuků a 50% sacharidů. Tento jídelníček je sestaven pro průměrnou ženu kolem 50-60kg a průměrného muže kolem 80-90kg.


ŽENY

*Nezbytnou součástí tohoto programu je pravidelné cvičení. Nejlépe posilovací trénink 3-5x týdně + aerobní trénink 2-4x týdně.
 

>>>Přejít na vzorový jídelníček<<<


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit