RAW jídelníček - plný života a vitamínů

 

S příchodem léta a teplého počasí se mění i naše chutě a potřeby těla. Přirozeně pijeme více vody, vyhledáváme čerstvé a šťavnaté potraviny, které dělají v tuto dobu našemu tělu nejlépe. Naštěstí je právě v létě těchto potravin dostatek. Dozrává spoustu druhů ovoce a zeleniny, na kterých si můžeme pochutnávat. Dodají našemu tělu potřebné tekutiny a velkou dávku vitamínů a minerálů

 

Čím více těchto čerstvých potravin do jídelníčků zařadíme, tím lépe bude naše tělo prospívat. Připravili jsme pro Vás vzorový jídelníček, který se skvěle hodí právě pro letní období. Z 80% zahrnuje čerstvou syrovou rostlinnou stravu. O tom, co tento druh potravy přináší našemu zdraví, jste si mohli přečíst ve článku RAW food - syrová strava. Kromě toho, že se pročistíte a detoxikujete, pocítíte příval energie, budete lépe snášet vysoké teploty v parných dnech, zhubnete a budete se cítit báječně. Určitě to stojí za vyzkoušení.

A pokud jste opravdu odvážní a chcete pořádnou změnu, můžete vyzkoušet na 1-2 týdny syrovou stravu na 100%. Stačí v jídelníčku vynechat tepelně zpracované potraviny a zaměnit je za větší množství těch čerstvých. Nebo se můžete řídit podle našeho jídelníčku a vyzkoušet 1-2 dny v týdnu jen na syrové stravě. Záleží na Vás. V každém případě výsledky zaznamenáte okamžitě. A bude to stát za to!

Nutriční hodnoty zde tentokrát neuvádíme, protože jídelníček není pevně daný. Také proto, že se poměr živin v jídelníčků syrové stravy nedá srovnávat s tou vařenou. V syrovém jídelníčku je o něco více tuků z oříšků a avokáda, ale tento tuk je tělem úplně jinak metabolizován, proto není třeba se tím znepokojovat. Tento druh stravování vede naopak k úbytkům podkožního tuku. Samozřejmě ani s oříšky a avokády není radno to přehánět. Uvedené množství je ideální.

Tak se do toho zvesela vrhněte a nechte se unášet na vlně lehkosti...

>>>Přejít na vzorový jídelníček<<<

 

Komentáře  

 
zuzka
# zuzka 2016-04-16 15:09
tyjo, Katty, a není raw strava o tom, že je jídlo tepelně neupravené? Protože v jídelníčku je :o
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit