Objemový jídelníček bez sóji

 

Objemová fáze je období, když se zaměřujeme na maximální budování svalové hmoty za pomoci většího příjmu kalorií a intenzivního silového tréninku. Pokud se vrhnete na velké váhy a vydatné tréninky za cílem získání síly a nárůstu svalů, klíčová je úprava jídelníčku. Ten v tomto případě hraje zásadní roli. Zaprvé potřebujete dostatek energie, abyste mohli takový výkon vůbec podat a následně potřebuje tělo dostatek živin a regeneraci svalů, tedy jejich růst.

 

Nebojte se tedy na jídle opravdu přitlačit. Neznamená to však, že se máte horem dolem cpát, čím vás napadne. I v tomto případě má být jídelníček vyvážený, pestrý a s kvalitní skladbou správně načasovaných jídel.

Já jsem pro vás vzor takového jídelníčku připravila. A hned na celý týden! Můžete ho dodržovat přesně či kombinovat dle vlastní libosti. Tentokrát jsem zvolila variantu čistě bez soji. Jsou lidé, kteří ji z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou konzumovat. Ale hlavně jsem vám chtěla ukázat, že i pestrý jídelníček s velkým množstvím kalorií a živin se dá sestavit bez soji. Tak aby splňoval nároky vysoce aktivního člověka. Pokud máte rádi tofu a tempeh, klidně ho do jídelníčku také zařaďte. Tento jídelníček je pro vás spíš jako inspirace, abyste věděli, že je i spoustu jiných rostlinných zdrojů bílkovin. A je dobré je střídat a kombinovat.

 

Na druhou stranu tento jídelníček by sám o sobě nefungoval, kdyby nebyl propojený právě se silovými tréninky. Nečekejte, že po něm svaly porstou sami. Růst po něm funguje zaručeně, to je pravda. Ale je jen na vás, zda bude bobtnat biceps, sílit stehna a vyskakovat  symetrické kopečky na břiše anebo to bude spíš rostoucí zadek a roztékající se pneumatika na břiše.

Jídlo vám dodá energii a sílu. Tréninkem stimulujete svaly a následně opět stravou dochází k regeneraci, obnově a růstu. Jedno bez druhého nemá účinek.

 

Tento jídelníček je sestaven pro 50kg ženu s tréninky 5x týdně. Přizpůsobte ho tedy úměrně svojí váze.

>>> Přejít na vzorový jídelníček <<<


Komentáře  

 
Kateřina Švaříčková
# Kateřina Švaříčková 2013-12-10 18:08
Kačí, kde kupuješ avokado? Zatim jsem mela jen takove strasne tvrde se zelenou slupkou a ne tak pekne kremove jako v lete. Ale moc bych si dala avokadovou nutelu:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kateřina Blažčíková
# Kateřina Blažčíková 2014-01-04 14:46
Kačí, různě. Nejjistější je avokado hass (tmavá slupka) ve vaničce po dvou kusech albert nebo globus. Nikdy nekupuj úplně tvrdé. Kdyžtak musí být aspoň trošku poddajné při zmáčknutí a to můžeš nechat dojít doma při pokojové teplotě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit