Voda z mladého kokosu - přírodní iontový drink z exotického ráje

 

V každé posilovně Vám na baru jistě nabídnou široký výběr iontových nápojů, které mají sloužit k hydrataci, jako zdroj rychlé energie během tréninku a k doplnění vitamínů a minerálů. Bohužel většina jich je uměle ochucená, obarvená, obsahují nezdravá umělá sladidla a mnoho dalších pochybných přísad. Pokud hledáte přírodní alternativu k iontovým a izotonickým nápojům, jistě Vás zaujme voda z mladého kokosu.

Nepleťte si kokosovou vodu s kokosovým mlékem. To je oproti kokosové vodě hodně tučné a je to výrobek z kokosové dužiny. Kdežto kokosová voda je přírodou vytvořený hotový produkt. Nachází se uvnitř mladých zelených kokosů, které ji obsahují až 1 litr! Tyto kokosy jsou jiné, než jaké znáte ze supermarketu. Sklízejí se ještě mírně nezralé 5-7 měsíců staré. Dužina ještě není pevná a tuhá tak jak jí známe, ale podobá se spíše průsvitnému rosolu. 

Kokosová voda má skutečně blahodárné účinky na lidský organismus a zdraví, díky velkému obsahu prospěšných látek. Je výživnější než plnotučné mléko a přitom neobsahuje žádný tuk. Díky tomu je ideální právě pro sportovce. A nejen pro ně. Také pro děti, těhotné a kojící ženy, rekonvalescenty a vlastně je skvělá pro každého, kdo se chce osvěžit, pochutnat si a dodat tělu tekutinu a mikronutrienty.

Kokos je přírodní filtr vody. Voda musí procestovat skrze mnoho vláken ve stromě, aby dosáhla sterility uvnitř kokosového ořechu. Tato čistá kokosová voda je jedním z nejlepších zdrojů elektrolytu na zemi. Voda mladého kokosu je identická s lidskou krevní plazmou.

Nemusíte si pro ni jezdit až na Havaj nebo do Thajska. K dostání je i u nás od několika výrobců v krabičce, lahvi nebo plechovce. Koupit jí můžete například ZDE.

 

Obsah látek a prospěšnost pro organismus

 

Elektrolyty - Minerální látky (draslík, vápník, hořčík a sodíkv krvi a všech tělních tekutinách, které přenášejí elektrický náboj a mají vliv na množství vody v těle a pH. Při fyzické námaze vylučujeme tyto látky z těla ven potem. Je tedy nutné je znovu doplnit. Při pití kokosové vody je tělo během fyzické zátěže mnohem lépe hydratováno, právě díky obsahu zmíněných elektrolytů. Konkrétně draslíku obsahuje kokosová voda více než banán a přibližně 15x více než běžné iontové nápoje.

Další minerálymangan, zinek

Vitamíny skupiny B - ty kokosová voda obsahuje téměř všechny krome B6 a B12.

Kyselina laurová - látka, která se přirozeně vyskytuje v mateřském mléce a významně podporuje imunitní systém. Má totiž antibakteriální a antivirové účinky.

Cytokininy - působí proti stárnutí buněk a tkání. Mají též proti rakovinotvorné a proti trombotické účinky.

Antioxidanty - především vitamín C. Též zabraňují předčasnému stárnutí buněk a podporují obranyschopnost organismu před vnějšími vlivy.

Bioaktivní enzymy - kyselé fosfatázy, katalázy, dehydrogenázy - podporují dobré trávení

Přírodní cukry - rychle doplní energii, kterou potřebujeme právě během tréninku pro dobrý výkon

 

 

V neposlední řadě je třeba také zmínit skvělou chuť. Jemně nasládlá a svěží. Není však typická kokosová. Nejlépe chutná ledově vychlazená samostatná a nebo v koktejlu v kombinaci s dalšími ovocnými nebo zeleninovými šťávami. Skvělá je k popíjení během nebo po tréninku. Moje oblíbená specialita je kombinace s čokoládovým proteinovým práškem - mňam!

 

Objednat si jí můžete i na Veganza Store ZDE.


Komentáře  

 
Petr Duchon
# Petr Duchon 2013-08-04 09:59
To vypadá velice lákavě. Nikdy jsem o vodě z kokosu neslyšel. Vyzkoušíme. Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Kristina
# Kristina 2013-08-04 11:11
Kde se dá koupit kokosová voda v plechovce? Zatím jsem ji na českém eshopu našla jen v prášku. Díky moc :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Petr Duchon
# Petr Duchon 2013-08-04 14:54
Ochutnal jsem a je to lahůdka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Petr Duchon
# Petr Duchon 2013-08-08 13:05
Už jsem si je objednal u dovozce, cena za plechovku je 39 korun.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Irena
# Irena 2013-11-11 14:35
Výroba toho hliníkového sajrajtu mně ale štve :sad: Plechovky nebrat a nepodporovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Katy B.
# Katy B. 2014-05-29 10:36
Já nevím, z čeho jsou ty plechovky od Pure. Ale jsou úplně jiné, než ty klasické, bude to nějaký lepší materiál. A Nedělají se jen tyhle, ale i v Tetra packu nebo v plastu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
Ema ma
# Ema ma 2013-12-10 21:42
Našla jsem kokosovou vodu Cocovoda z Indie. A není v plechovce. Myslím www.cocovoda.cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit